Marek Kamiński

MAREK KAMIŃSKI służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 roku, uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Następnie podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, zajmując kolejno stanowiska: młodszy inspektor oraz młodszy oficer.

W latach 1996 - 1999 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na stanowiskach młodszy oficer i oficer. Kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na stanowiskach: zastępca naczelnika wydziału oraz naczelnik wydziału. W 2002 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, a na początku 2016 roku objął stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

W 2011 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na kierunku „Zapobieganie pożarom i awariom”. W kwietniu 2016 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, które piastował do 26 marca 2020 roku. Następnie z dniem 27 marca 2020 roku został powołany na stanowisko dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Gospodarz

logo_white

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze

Adres siedziby
ul. Cieplicka 126A
58-570 Jelenia Góra

 

Dane kontaktowe

Copyright © 2022 by Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja TwojaReklama